Beste vrienden, sponsors en sympathisanten,
Op zaterdag 29 augustus vond onze 12de sponsortocht ten voordele van ‘Jongensstad’ Kishor Nagar in Ranchi (India) plaats.
Voor de derde keer mochten we Nieuwenhoven als vertrekplaats kiezen. Voor velen onder ons blijft deze mooie plek
verbonden met fijne herinneringen uit onze jeugd.
Omstreeks 10 uur verzamelden we met een 25-tal wandelaars. Heel wat vertrouwde gezichten waren opnieuw van de partij, maar we mochten ook enkele nieuwe deelnemers verwelkomen. Zoals gewoonlijk koos de grootste groep voor de wandeling van 5 km, die ons door en rond het provinciedomein Nieuwenhoven bracht. Nadien was er in brasserie ’t Kelshof alle gelegenheid om bij een drankje, hapje of lunch gezellig na te praten.
Een groep van 10 deelnemers besloot vervolgens om de tocht verder te zetten. Na enige tijd splitsten we ons op in twee groepen, goed voor respectievelijk 12 en 42 km. Oude klasgenoot Koen en Tom wandelden nog enkele kilometers met ons mee, tot aan hun
woning in Hoepertingen. Vanaf daar bleven Sven en ik met z’n tweeën over voor de volledige 42 km. Gelukkig was er tijdens die lange wandeling meer dan voldoende stof om bij te praten, waardoor de uren en kilometers voorbijvlogen.
Sven nam ons mee langs Kortenbos, Beurs, Berlingen, Gotem, Mettekoven, Helshoven, Rijkel, Ordingen, Bautershoven, Bernissem en Melveren, om zo uiteindelijk opnieuw in Nieuwenhoven te belanden. We kregen onderweg enkele kleine regenbuien over ons heen, maar die konden onze goede stemming niet deren. Integendeel, we genoten van de mooie natuur en van alles wat we onderweg aan dieren en andere bijzonderheden tegenkwamen.
Halverwege de tocht maakten Sven en ik, zoals intussen een beetje een vaste gewoonte is geworden, een tussenstop in het Martenshof in Mettekoven (Heers). Tijd voor een drankje en een sandwich, want ook tijdens een stevige wandeling moet er af en toe voor de innerlijke mens worden gezorgd. Tot onze grote en aangename verrassing wordt het Martenshof tegenwoordig uitgebaat door de sympathieke Kevin Wijnants en zijn familie. Kevin kennen we nog als uitbater van brasserie Het Vinne, dat vorig jaar onze uitvalsbasis was. Ook toen al liet hij duidelijk merken dat hij ons project een heel warm hart toedraagt. Dat we elkaar nu opnieuw tegen het lijf lopen, kan bijna geen toeval zijn. Wellicht is dit wel een teken dat we binnenkort een 4de uitvalsbasis aan onze vaste locaties mogen toevoegen.
Een 42 km zonder onze beste vriend Kris is eigenlijk geen echte 42 km. Door andere verplichtingen kon hij zich pas tijdens de tweede helft bij ons aansluiten. Met deze harde kern van drie zetten we de tocht verder richting Nieuwenhoven. Zonder al te grote moeite of pijn bereikten we uiteindelijk opnieuw het Kelshof. Om klokslag 20.30 uur zat de 42 km erop. Nog tijd genoeg dus om rustig na te genieten met een drankje op het gezellige terras.
Inmiddels staat de teller op € 6.195 voor de jongens van Kishor Nagar. En hopelijk
komt daar de komende dagen nog een mooi bedrag bij.
Wie ons project nog wil steunen, kan dit rechtstreeks doen via het rekeningnummer van
HUBEJE VZW, de officiële instantie voor hulp aan ontwikkelingslanden:
IBAN: BE43 4352 0990 0101
Vermelding: KN12
(Vergeet deze vermelding zeker niet, want HUBEJE heeft ook andere projecten!)
Giften vanaf 40 euro zijn fiscaal aftrekbaar.
Meer informatie en foto’s zijn ook terug te vinden op Facebook:
https://www.facebook.com/events/1580376463706951?active_tab=about
Tot slot willen we nogmaals iedereen bedanken die op één of andere manier heeft
bijgedragen aan deze editie: alle medewerkers, deelnemers en natuurlijk ook onze
trouwe sponsors. Dankzij jullie steun kunnen we deze jaarlijkse traditie verderzetten
en elk jaar opnieuw een mooi bedrag inzamelen voor de jongens van Kishor Nagar.
Professionele sponsors voor wie we nog geen reclame konden maken op Facebook,
mogen hun logo nog steeds doormailen.
Vele groeten en tot volgende zomer voor onze 13de Haspengouw Challenge ten
voordele van Kishor Nagar!
Wim Beckers
In naam van het Kishor Nagar Team

























